תאונות דרכים - הגשת תביעת תשלום

במדינת ישראל, ישנן תאונות דרכים רבות ובתי המשפט מלאים בתביעות מוג זה. בגלל ריבוי התאונות, יש לדעת באמצעות עוה"ד, לגבי תאונות דרכים- הגשת תביעת תשלום. כך שתוכלו לדעת איזו ניירת יש להכין ומה השלבים של התביעה. את כל הפרטים הללו, הסיכוי והבירוקרטיה הנלווית לכך, יסביר לכם עוה"ד שלכם. יש לציין כי כל מסמך, יהיה רלוונטי בכדי להגיש את התביעה, אם מסמכים רפואיים, מסמכים המעידים על אישורי משטרה, הוצאות נסיעה, אובדן ימי עבודה ועוד. אם מצבו של הנפגע בתאונת הדרכים, גורמים לו הפסדים שוטפים, יש לבקש תשלום מידי על חשבון הפיצוי הסופי.
 
על מה צריך לחתום לפני הגשת התביעה?
 
ראשית, עוה"ד יחתים אתכם על ייפוי כוח שאתם מאפשרים לנהל את התביעה. ישנם מסמכים נוספים הקשורים לתאונת דרכים אשר עליכם לחתום עליהם, כגון חתימה על מסמך ויתור סודיות, על מנת להוציא את הדוחות הרפואיים מרופאים שבדקו אתכם לאחר התאונה ולפניה. שינם מקרים רבים של תביעות בגין תאונות דרכם, המסתיימים מחוץ לכותלי ביהמ"ש, כלומר הסדר פשרה, כך שהתביעה לא תימשך שנים, כפי שקורה ברוב המקרים, אך כל צעד כזה, יש לברר ולהתייעץ עם עוה"ד, על מנת לבדוק, אם הוא אכן משתלם לכם או שכדאי להמשיך בתביעה.
 
אם לא נפגעתם ויש לכם נזק ברכוש - מה השלב הבא?
 
במידה ולא נפגעתם בתאונה, אך ישנו נזק לרכוש, כגון הרכב שלכם, כדאי לבצע מספר פעולות חשובות, כגון לקיחת פרטים של עדים שהיו בסמוך לתאונה,  תעודות זהות, שמו וכדומה. יש לוודא באמצעות בוחן תנועה, שהוא שוטר שמגיע לתאונה ומחליט מי היה אשם בתאונה וכן שמאי מטעם חברת הביטוח אשר על פי התמונות ,הדוח של שוטר שבחן את אירוע התאונה, כל אילו יהיו הכרחיים  בכדי שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם, באמצעות תאונות דרכים- הגשת תביעת תשלום. ברגע שהוכחה אשמת הנהג שפגע ברכב, תוכלו כבר להגיש תביעה. לרוב תביעות רכוש, ניתן יהיה להסדיר מול חברות הביטוח, אך במידה  וחברת הביטוח לא פיצתה אתכם כפי שציפיתם, ניתן לתבוע באמצעות ביהמ"ש.