תביעות נזיקין נגד המשטרה

המשטרה הנו גוף שנטען כלפיו לא מעט שהוא מתקשר עם האזרחים בדרכים לא ראויות, אלימות ואפילו מפלות. אזרחים רבים קושרים, למשל, את התנהגות המשטרה בהתנהגות המחנה הפוליטי השולט בישראל, כאשר האלימות וחוסר ההוגנות מופנות כלפיהם כאזרחים מהמגזר הנגדי לאותו מחנה. אולם אלו תביעות גדולות, שההוכחה שלהן רבה, סבוכה ומורכבת. לרוב, התביעה מתמקדת באירועים נקודתיים בהם השוטר כפרט מעט בתפקידו והנחית אלימות כלפי אזרח מסוים, או להיפך: האזרח הוא שהתלונן בפני השוטר על נושא מסוים, והוא בחר להקל בו ראש ובכך לסכן את חיי האזרח המתלונן.
 
תביעות נזיקין עקב אלימות משטרתית
 
אלימות משטרתית עלולה להיות ברחוב, כאשר השוטרים מממשים צו חיפוש בבית מסוים, וכאשר השוטרים נקלעים לריב עם מניפולטורים כאלו ואחרים המבקשים לתעד את פועלם (זה קורה המון בתחום משטרת התנועה, כשנהגים מבקשים להיטפל לשוטרים, לספוג מהם אלימות פיזית ולתבוע על כך). לא חשוב מהו נושא התביעה, כאשר מדובר על אלימות משטרתית, חשוב שיהיה תיעוד מפורט ככל הניתן של מעשי האלימות עצמם, או של איומים שנאמרו על ידי השוטרים טרם האלימות או לאחריה. אם התלוננתם במח"ש, חשוב לתעד גם את התלונה, כולל הקלטה של השיחה עם נציג משרד המשפטים עמו אתם משוחחים בעת הגשתה.
 
תביעות נזיקין עקב אי טיפול בתלונה שלכם
 
כאן, מדובר במקרה הפוך: אתם מגישים תלונה במשטרה ומנסים להיעזר בשירותיה כגוף שאחראי על שמירת החוק. במקום זאת, השוטר כלל לא מטפל בתלונה שלכם, או מודיע שהוא יטפל אך בפועל לא עשה עם זה שום דבר. ריטואל שלילי זה נפוץ מאד במחוזותינו, והביא לא פעם גם לפגיעה בחיי אדם: אשה שהתלוננה על בעל מכה שבסוף רצח אותה, אדם אלים שגר בשכונה מסוימת שלא זכה לטיפול המשטרה והרשויות על אף שהוגשו נגדו תלונות, ובסוף את פגע ביושבי אותה שכונה, וכד'. לכן, תביעות נזיקין נגד המשטרה הן לעתים תביעות מצילות חיים, משום שאם המשטרה נתבעת לפני שהדמות האלימה מבצעת את המעשה שלה, והמשטרה מורשעת בדיון, זה גם ייתן לה תמריץ אמתי לפעול נגד אותו גורם.
 
למידע נוסף על תביעות נזיקין נגד המשטרה יש ליצור קשר עם משרד עורכי דין מומחה בתביעות נזיקין!